Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun Eşi Cilia Flores de Maduro’nun Kütüphanemize Ziyareti

14.06.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro’nun Eşi Cilia Flores de Maduro’nun Kütüphanemize Ziyareti

Türkiye’ye resmî ziyarette bulunan Venezuela Cumhurbaşkanı Sayın Nicolas Maduro’nun eşi Sayın Cilia Flores de Maduro Sayın Emine Erdoğan eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Kıymetli misafirler öncelikle Saz ve Söz Türk Müziği Tarihi Sergisini gezdiler. Burada merhum sanatçılarımızın sergilenen kişisel eşyalarını incelediler. Daha sonra Deniz Sağdıç’ın toplanan atık malzemeleri yorumlayıp sanat eserine dönüştürdüğü “0” Sıfır Noktası Sergisinde sergilenen objeleri gördüler. Kütüphane turuna Nadir Eserler Kütüphanesi ile devam eden Sayın Flores ve Sayın Erdoğan, Kütüphanemizdeki koleksiyonları ve özel iklimlendirme ile korunan eserleri incelediler. Sayın Emine Erdoğan Bayan Flores’e, Anadolu coğrafyasının birçok yemeğini bir araya getiren "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı" ve 28 çevre gönüllüsünün ilham veren hikâyelerinin yer aldığı "Dünya Ortak Evimiz" adlı kitaplarla ilgili bilgiler verdi.

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesini de gezen Emine Erdoğan ve Flores de Maduro’ya çocuklara yönelik eğitimlerle ilgili bilgi verildi. Daha sonra Cihannümâ Salonunu gezen iki First Lady burada Venezuela seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü incelediler.

 

Kütüphane turunun sonunda Sayın Emine Erdoğan, Cilia Flores'e "Asırlık Tariflerle Türk Mutfağı", "Dünya Ortak Evimiz" kitapları ile İspanyolca Mesnevî eserini hediye etti. Misafirler fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.