Sudan Yükseköğretim Bakanı Mohamed Hassan Dahab Ahmed’in Kütüphanemize Ziyareti

16.09.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Sudan Yükseköğretim Bakanı Mohamed Hassan Dahab Ahmed’in Kütüphanemize Ziyareti

Sudan Yükseköğretim Bakanı Sayın Mohamed Hassan Dahab Ahmed ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Kütüphaneye girişin ardından Kütüphanemizle ilgili genel bilgileri dinleyen Sayın Bakan, Kütüphane turuna Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinden başladı. Burada çocuklar ve gençler için tasarlanan özel alanları, Gençlik Kütüphanesinde bulunan bireysel çalışma odalarını inceledi. Daha sonra Divan Salonu ve Süreli Yayınlar Salonunu gezen Sayın Mohamed Hassan Dahab Ahmed, son olarak Cihannümâ Salonunu ziyaret etti. Salonun giriş katında bulunan dünya kitaplığı misafirlerin oldukça dikkatini çekti. Salonun ihtişamından çok etkilendiğini söyleyen Sayın Bakan, Kütüphanemizi çok beğendiklerini belirtti.

 

Sudan Yükseköğretim Bakanı Sayın Mohamed Hassan Dahab Ahmed ve beraberindeki heyet fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.