Ses ve Görüntü Kütüphanesi


Ana Sayfa   >  Hakkımızda  >  Kütüphane Kuralları  >  Ses ve Görüntü Kütüphanesi

1.Ses ve Görüntü Kütüphanesi çalışma saatleri için tıklayınız.
2.Kütüphanede kısık sesle konuşmaya ve gürültü yapmamaya özen gösterilmelidir.
3.Kütüphane içinde cep telefonu ile konuşmak yasaktır. Cep telefonları sessiz konuma alınarak, sadece belirlenen dinlenme alanlarında konuşulmalıdır.
4.Kütüphanenin tüm alanları temiz ve özenli kullanılmalı, çöpler geri dönüşüm kutularına atılmalıdır.
5.Okuyucular kişisel eşyalarından şahsen sorumludur. Eşyaların kaybolması durumunda kütüphane sorumluluk kabul etmemektedir.
6.Gün içinde kütüphanede unutulan veya bulunamayan eşyalar için zemin kat sol tarafta bulunan danışma görevlilerine başvurulur.
7.Ses ve Görüntü Kütüphanesinde su haricinde yiyecek içecek tüketilmemelidir. Yiyecek ve içecek ihtiyacı yalnızca yemek salonları ve pastaneden giderilmelidir.
8.Kütüphane acil çıkış kapıları, sadece gerekli durumlarda kullanılmalıdır.
9.Okuyucular, kütüphane yerleşkesinde bulundukları sürece internet hizmetinden yasal kurallara uygun olmak kaydıyla ücretsiz bir şekilde yararlanabilirler. İnternet kullanımı hakkında daha detaylı bilgi almak için İnternet Erişimi Kuralları incelenebilir.
10.Ses ve Görüntü Kütüphanesindeki dijital oda ve bireysel çalışma odalarında bulunan ekranlara, ses ve görüntü kaynaklarına ve bölümde bulunan eşyalara zarar veren, kurallara uymayan, Kütüphane içinde diğer okuyucuları rahatsız edecek davranışlarda bulunan okuyucuların üyelikleri 6 ay süreyle askıya alınır ve haklarında gerekli yasal işlem yapılmak üzere Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı makamına bildirilmektedir.
11.Ses ve Görüntü Kütüphanesinde bulunan materyallerin (CD, DVD vb.) kütüphane binası dışına çıkarılması yasaktır.
12.Okuyucular Kütüphanede bulunan ekranlardan şahsi kulaklıklarıyla ya da bankolardan ödünç işlemi ile alacakları kulaklıklar ile faydalanmaktadırlar.
13.Okuyucu hesabına ödünç verilerek kullanılan kulaklıklar, çalışma bitiminde banko görevlisine hesaptan iade alınması için teslim edilir.
14.Kullanılan materyallerin Telif Hakları gereği kopyalanması yasaktır.
15.CD/DVD'lerin Ses ve Görüntü Kütüphanesinde kullanılması, başka kütüphane/salona götürülmemesi gerekmektedir.