Pressreader e-Dergi ve e-Gazete Veritabanı Erişime Açıldı

26.02.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Duyuru  >  Pressreader e-Dergi ve e-Gazete Veritabanı Erişime Açıldı

Pressreader e-Dergi ve e-Gazete Veritabanı 

 

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi olarak siz değerli kullanıcılarımızın faydalanması için dünyanın ve Türkiye’nin önde gelen veritabanlarına erişim sağlamaya devam etmektedir. Bu amaçla Pressreader veritabanına 2021 yılında abone olunmuştur.

 

PressReader, tüm içeriğini orijinal formatta okuyabileceğiniz dijital bir gazete ve magazin veritabanıdır. Her gün 120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,000’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz güncel bir kaynaktır. Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulan PressReader veritabanı bilgisayar ve mobil cihazlarınızla kullanabilirsiniz.

 

Mobil Kullanım:

 

PressReader uygulaması sayesinde gazete ve magazinleri Apple ve Android cihazlardan kullanabilmektesiniz. Uygulama ile akıllı telefon ya da tabletinize indirilen gazeteleri ve magazinleri ne zaman isterseniz offline olarak okuyabilirsiniz.

 

PressReader veritabanını mobil cihazınızdan kullanabilmek için izlenecek adımlar;

 

-Play Store, App Store vb uygulama mağazanızdan “PressReader” şeklinde arada boşluk bırakmadan arayarak uygulamayı indiriniz.

-Uygulamayı yükledikten sonra öncelikle kendinize bir kullanıcı adı ve şifre oluşturunuz.

-Kütüphane Wi-Fi ağından internete 1 defa bağlandıktan sonra cihazınız otomatik olarak 7 gün boyunca yetkilendirilecektir. Pandemi sürecinde bu süre 60 gündür.

-Yetkilendirme işlemi ile birlikte kütüphane dışında da 60 gün boyunca PressReader veritabanından aktif bir şekilde faydalanabilirsiniz.

-60 gün sonunda tekrar kütüphane Wi-Fi alanına girildiğinde erişim yetkisi otomatik olarak 60 gün daha uzatılacaktır.

-Okumak istediğiniz gazeteyi ya da magazini mobil cihazınıza indirebilirsiniz.

-İndirmiş olduğunuz gazete ya da magazin dergisini offline olarak okuyabilirsiniz.

 

Veritabanına erişim için tıklayınız.

Kullanım Kılavuzuna erişim için tıklayınız.

PressReader Tanıtım için  tıklayınız.