Paraguay Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta’nın Kütüphanemize Ziyareti

20.05.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Paraguay Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta’nın Kütüphanemize Ziyareti

Paraguay Büyükelçisi Ceferino Adrian Valdez Peralta eşi Celestina Valdez ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Kütüphaneye girişin ardından Millet Kütüphanesi kurulum süreci ile alakalı bilgiler alan Sayın Büyükelçi ve eşi ilk olarak Nadir Eserler Kütüphanesini gezdi. Daha sonra Kütüphanenin diğer bölümlerini ziyaret eden Sayın Peralta ve eşi, Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde görsel ve işitsel materyalleri grup ya da bireysel olarak dinlemek/izlemek için özel olarak tasarlanmış Ses ve Görüntü Odasını ilgiyle incelediler. Çocuk Kütüphanesinde masal dinleme etkinlikleri ve geleneksel Türk sanatlarına yönelik çalışmalar yapılması Büyükelçi ve eşinin oldukça dikkatini çekti.

 

Sonrasında Cihannümâ Salonunu gezen ziyaretçiler, Kütüphaneyi çok beğendiklerini dile getirdiler. Sayın Büyükelçi Kütüphanemize kitap hediye etti ve iş birliğimizin devam edeceğini söyledi.

 

Sayın Ceferino Adrian Valdez Peralta bu kibar davetten dolayı teşekkürlerini iletti ve fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.