Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif’in Kütüphanemize Ziyareti

3.06.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif’in Kütüphanemize Ziyareti

Pakistan Başbakanı Sayın Şahbaz Şerif Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirdiği görüşmeden sonra Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Sayın Şerif, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Sayın Dr. Metin Kıratlı tarafından karşılandı. Kütüphaneye girişin ardından Kütüphanemizle ilgili genel bilgileri dinleyen Sayın Başbakan, Cihannümâ Salonunu gezdi. Burada Pakistan seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü de gören Başbakan, salonun ihtişamından çok etkilendiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Sayın Dr. Metin Kıratlı, seçkin kitaplardan oluşan kitap setini Cihannümâ Salonunda Sayın Şahbaz Şerif’e hediye etti. Sayın Şerif daha sonra Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesini gezdi. Millet Kütüphanesinde “0” Sıfır Noktası Sergisi kapsamında sergilenen sanatçı Deniz Sağdıç’ın toplanan atık malzemeleri yorumlayıp sanat eserine dönüştürdüğü eserleri ilgiyle inceledi.

 

Kibar davetlerinden ve ilgilerinden dolayı teşekkürlerini dile getiren Sayın Başbakan, fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.