Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1 Kitap Tanıtımı Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde Yapıldı

29.01.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1 Kitap Tanıtımı Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde Yapıldı

Sayın Emine Erdoğan, 24 Ocak Dünya Afrika ve Afro-Kökenli Kültür Günü dolayısıyla Afrika El Sanatları Pazarı ve Kültür Evi tarafından yayımlanan, “Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1” kitabının Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde 20.01.2021 tarihinde gerçekleştirilen tanıtım programına katıldı.

 

Emine Erdoğan, programda yaptığı konuşmada, yıllar içinde Afrikalı dostlarla muhabbetlerinin büyüdüğüne şahitlik etmenin son derece heyecan verici olduğunu belirterek bu dostluktan doğan sinerjinin, güzel projelere dönüşmesinin çok anlamlı olduğunu söyledi. Kitabın ön sözündeki "Afrika'da bir yaşlı öldüğünde bir kütüphane yanar." atasözünü çok sevdiğini belirten Emine Erdoğan "Bu kitabın, atasözlerinin muhafızı ve taşıyıcısı yaşlıların mirasına sahip çıktığına inanıyorum. Atasözleri, sözlü halk kültürünün en önemli kaynaklarından biridir. Doğdukları coğrafyaya ait olsalar da aslında tüm dünyanın bilgelik kaynaklarıdır.” sözleriyle konuşmasını devam ettirdi.

 

Program sonunda Sayın Emine Erdoğan tarafından Kütüphanemize “Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1" kitabı hediye edildi ve hatıra fotoğrafı çektirildi.