Okuyucu Hizmetleri


Ana Sayfa   >  Hizmetler  >  Okuyucu Hizmetleri

Okuyucuların bilgi ve araştırma gereksinimlerini karşılamak, eğitim ve öğretim faaliyetlerine destek vermek ve herhangi bir ihtiyaçtan dolayı oluşan sorularını yanıtlamak amacıyla sunulan tüm hizmetler bu birim tarafından verilmektedir.

 

Bununla birlikte ihtiyaç ve talepler doğrultusunda araştırma adımları, veritabanlarında araştırma yöntemleri, akademik yazma becerilerinin geliştirilmesi, atıf ve kaynakça oluşturma yöntemleri ve internet kaynaklarının değerlendirilmesi gibi konularda da okuyuculara destek verilmektedir. Birebir eğitimler için randevu alınabileceği gibi, belirli tarihlerde düzenlenen eğitimlere de katılım mümkündür. Eğitim takvimi için kütüphane web sayfasındaki duyuruları takip etmeniz gerekmektedir. Ayrıca okuyucuların araştırmalarına destek vermek amacıyla hazırlanmış Araştırmacı Rehberlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu hizmetler kütüphanede bulunan danışma masaları görevlilerinden yüz yüze alınabileceği gibi, ktp.referans@tccb.gov.tr adresinden e-posta ile de alınabilmektedir.