1
Temmuz
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Temmuz Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Temmuz Ayı Etkinlik Takvimi


Magnet Yapıyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocukların el göz koordinasyonlarını arttırmalarını, üretici düşünmelerini, hayal güçlerini yansıtmalarını, sanatsal zekâlarını ve el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 01.07.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 

5-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Kitap Kabı Tasarımı

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirebilme, üretici düşünmelerini sağlama, hayal güçlerini yansıtabilme becerisi, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 02.07.2022 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecektir.

10-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmeye yardımcı olmak,  sosyal-duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 05.07.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 

Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Kitap Yazma Atölyesi

Sevgili Çocuklar Kütüphanede Kendi Kitabınızı Yazmak İster misiniz?

Atölye çalışmamıza kayıt olan çocuklar 21-22-25-27-29 Temmuz 2022 tarihlerinde 5 hafta etkinliğe katılacaklardır. Yapılan çalışmaların sonucunda yazmış olacakları kitaplar çocuklar tarafından ciltlenip imzalanacak ve kütüphanemizin raflarında yerini alacaktır.  Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 21-22-25-27-29.07.2022 tarihlerinde saat 14.30’da gerçekleştirilecektir.

8-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmeyi sağlaması, hızlı karar vermesi, bir sonraki adımı düşünmesi, olasılık hesaplaması ve mantığını geliştirebilmesidir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 25.07.2022 tarihinde saat 11.00’de gerçekleştirilecektir.

8-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 16 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Masal Anlatıyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 26.07.2022 tarihinde saat 11.00’de gerçekleştirilecektir.

Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmeyi sağlaması, hızlı karar vermesi, bir sonraki adımı düşünmesi, olasılık hesaplaması ve mantığını geliştirebilmesidir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 28.07.2022 tarihinde saat 11.00’de gerçekleştirilecektir.

8-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 16 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Temmuz ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

1
Temmuz

SAATLER

09:00 - 18:00