1
Şubat
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Şubat Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Şubat Ayı Etkinlik Takvimi


Anne Çocuk Oyun Etkinliği

Oyunlar çocukları hayata ve geleceğe hazırlar yaşam oyunlarda biçimlenir ve anlam kazanır. Bu etkinliğin amacı; Anne ve çocukların nitelikli zaman geçirmesini sağlamak, çocuklarla işbirliği yapmak, arkadaşlık kurarak toplumsallaşmak, çeşitli kavramları keşfederek öğrenmesini sağlamak, mantık yürütmek, iletişim kurmak, seçim yapmak, gibi beceriler kazandırmaktadır.(Anne ya da çocuk adına kayıt yaptırınız) Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 06.02.2023 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 3-6 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Masal Saati

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 07.02.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap İnceleme Atölyesi

Çocuklarla 3 boyutlu, sesli, pencereli, hareketli, dokun hisset kitaplarını inceliyoruz ve bu kitapların tasarımı, yayınevi, kâğıt türü vb. hakkında bilgi ediniyoruz. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 09.02.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Laminasyon Kaplama İle Yaz-Sil Tahtası Tasarlıyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocukların hayal gücünü yansıtabilme, üretici düşünmelerini sağlama, kendi eserlerini üretebilme, hayal güçlerini yansıtabilme becerisi, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 11.02.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, kısa zaman içerisinde düşünmeyi ve kelimeyi bulmaya sevk eden oyun yapısı ile hafıza ve konsantrasyonu arttırarak öğretirken eğlendirmeyi sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 14.02.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 14 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Drama Etkinliği

Bu etkinlikle çocukların kendini özgürce ifade etmesi, aktif olarak etkileşim içinde olması, işbirliği yapabilmesi, kendini tanıması sosyal ve duygusal gelişiminin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 16.02.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır. Lütfen kayıt yaptırmayı unutmayınız.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Origami İle Tasarım Hayvanlar

Bu etkinliğin amacı; Çocukların el ve göz koordinasyonlarını, üretici düşünmelerini, sanatsal zekâlarını ve el becerisini geliştirmektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 17.02.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmesine ve çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 21.02.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, bir sonraki adımı düşünebilmesini, olasılık hesaplamasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 23.02.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Şövaleli Mini Tuval Boyama

Bu etkinliğin amacı, çocuklara hayal güçlerini yansıtabilme onların ince motor becerilerini destekleme ve keşfetme becerileri kazandırarak, farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 25.02.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Şubat ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.
1
Şubat

ETKİNLİK YERİ

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi