1
Nisan
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Nisan Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Nisan Ayı Etkinlik Takvimi


Origami İle Tasarım Hayvanlar

Bu etkinliğin amacı; Çocukların el ve göz koordinasyonlarını, üretici düşünmelerini, sanatsal zekâlarını ve el becerilerini geliştirmektedir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 04.04.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Pul Sanatı

Bu etkinliğin amacı; Çocukların dikkatini yoğunlaştırmalarını, el becerilerini geliştirmelerini, keşfetme becerileri kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır.  Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 08.04.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı; Çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, dikkatini geliştirmesini, kelime haznesini arttırmasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 13.04.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmesine ve çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 24.04.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklar ve gençlerle yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Okuyan Kurbağa

Bu etkinliğin amacı; Çocuklarda el göz koordinasyonunu destekleme, hayal gücünü yansıtabilme, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 25.04.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Çomak Kukla Yapıyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocukların üretici düşünmelerini, hayal güçlerini yansıtmalarını, sanatsal zekalarını,  alıcı ve ifade edici dil gelişimlerini ve el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 26.04.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Kabı Tasarımı

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kitapları sevdirebilme, kitapları koruyabilme, üretici düşünmelerini sağlama, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 27.04.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Nisan ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

1
Nisan

ETKİNLİK YERİ

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi