1
Mayıs
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi


Mangala (Köçürme)

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, bir sonraki adımı düşünebilmesini, olasılık hesaplamasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 04.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 


 

İş Sağlığı ve Güvenliği Farkındalık Eğitimi

Bu etkinliğin amacı; İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanından farkındalık eğitimi alarak çocukları iş sağlığı ve güvenliği ile erken yaşta tanıştırmak, onların ileriki hayatları boyunca sürdürecekleri güvenlik ve sağlık alışkanlıklarının temellerinin oluşmasına katkı sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 05.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Ahşap Kalemlik Tasarımı

Bu etkinliğin amacı; Çocukların dikkatini yoğunlaştırmalarını, el becerilerini geliştirmelerini, keşfetme becerileri kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 06.05.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Faul Oyunu

Bu etkinliğin amacı; Spor bilgilerini öğrenmesini çocukların eğlenerek vakit geçirmesini, dikkatini geliştirmesini, kelime haznesini arttırmasını sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 09.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Anneler Gününüz Kutlu Olsun Anne Çocuk Oyun Etkinliği

Bu etkinliğin amacı; Anne ve çocukların nitelikli zaman geçirmesini sağlamak, çocuklarla işbirliği yapmak, arkadaşlık kurarak toplumsallaşmak, çeşitli kavramları keşfederek öğrenmesini sağlamak, mantık yürütmek, iletişim kurmak, seçim yapmak, gibi beceriler kazandırmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 12.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 3-6 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kâğıt İşlerinden Palyaço Yapalım

Bu etkinliğin amacı; Çocukların, bilişsel gelişimleri, dil gelişimleri, sosyal duygusal gelişimlerini desteklemekle birlikte sanatsal zekâlarını, üretebilme, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 18.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Masal Saati

Bu etkinliğin amacı; çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 23.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş gruplarındaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Lavanta Keseleri

Bu etkinliğin amacı; Çocuklarda merak duygusunu güçlendirme, motor becerilerini geliştirme, neden sonuç ilişkisini kavrama, sınıflandırma hayal gücünü yansıtabilme gibi gelişimlerine destek olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 26.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kum Boyama Etkinliği

Bu etkinliğin amacı, Çocuklarda el- göz koordinasyonunu, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak, onların estetik duygularını geliştirebilmek, farklı tasarımlar yapmasına olanak sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 27.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap İnceleme Atölyesi

Bu etkinliğin amacı, Çocuklarla 3 boyutlu, sesli, pencereli, hareketli, dokun hisset kitaplar ile tanışmak, kitaplar arasındaki farkları incelemek bu kitapların tasarımı, yayınevi, kâğıt türü, editörü vb. hakkında bilgi edinmelerini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 29.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmesine ve çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.  Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 31.05.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş gruplarındaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Mayıs ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

 

1
Mayıs

SAATLER

09:00 - 18:00