1
Mart
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Mart Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Mart Ayı Etkinlik Takvimi


Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, dikkatini geliştirmesini, kelime haznesini arttırmasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 01.03.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Çorap Kukla Yapıyoruz

Bu etkinliğin amacı; çocukların el göz koordinasyonlarını arttırmalarını, üretici düşünmelerini, hayal güçlerini yansıtmalarını, sanatsal zekâlarını, dil gelişimlerini ve el becerilerini geliştirmelerine katkı sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 03.03.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Masal Anlatıyoruz

Bu etkinliğin amacı; çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 08.03.2023 tarihinde 11.00-11.45 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Anne Çocuk Oyun Etkinliği

Oyunlar çocukları hayata ve geleceğe hazırlar yaşam oyunlarda biçimlenir ve anlam kazanır. Bu etkinliğin amacı; anne ve çocukların nitelikli zaman geçirmesini sağlamak, çocuklarla işbirliği yapmak, arkadaşlık kurarak toplumsallaşmalarına yardımcı olmak, çeşitli kavramları keşfederek öğrenmesini sağlamak, mantık yürütmek, iletişim kurmak, seçim yapmak, gibi beceriler kazandırmaktadır.(Anne ya da çocuk adına kayıt yaptırınız) Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 10.03.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 3-6 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Dondurma Çubuklarından Çerçeve Yapalım

Bu etkinliğin amacı, çocukların hayal gücünü yansıtabilme, üretici düşünmelerini sağlama, kendi eserlerini üretebilme, hayal güçlerini yansıtabilme becerisi, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 11.03.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Hatıra Fotoğrafı

Çocuklar ve büyüklerimiz hep birlikte sizler için oluşturulan günün anlam ve önemine yönelik hazırlanan hatıra panomuzda kendiniz fotoğraf çekilebilirsiniz. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 12.03.2023 tarihinde tüm gün ve tüm yaş grubundaki katılımcılarla gerçekleştirilecektir.

 

 

Kitap İnceleme Atölyesi

Çocuklarla 3 boyutlu, sesli, pencereli, hareketli, dokun hisset kitaplarını inceliyoruz ve bu kitapların tasarımı, yayınevi, kâğıt türü, vb. hakkında bilgi ediniyoruz, farkındalığımızı geliştiriyoruz. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 15.03.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

18 Mart Çanakkale Zaferi Ve Şehitleri Anma Günü Hatıra Fotoğrafı

Günün anlam ve önemi için oluşturulan hatıra panomuzda, çocuklarımız ve büyüklerimiz hep birlikte fotoğraf çekilebilir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 18.03.2023 tarihinde tüm gün ve tüm yaş grubundaki katılımcılarla gerçekleştirilecektir.

 

 

Drama Etkinliği

Bu etkinlikle çocukların kendini özgürce ifade etmesi, yaratıcılığının desteklenmesi, aktif olarak etkileşim içinde olması, işbirliği yapabilmesi, kendini tanıması sosyal ve duygusal gelişiminin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 22.03.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Ayracı

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirebilme, üretici düşünmelerini sağlama, hayal güçlerini yansıtabilme becerisi, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 25.03.2023 tarihinde 14.30-15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmesine ve çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 29.03.2023 tarihinde 15.00-16.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Mart ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.
1
Mart

ETKİNLİK YERİ

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi