1
Kasım
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Kasım Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Kasım Ayı Etkinlik Takvimi


Kitap Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmeye yardımcı olmak, duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 08.11.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Origami

Kağıda anlam katmanın bambaşka bir yolu ‘11 Kasım Origami Günü Kutlu Olsun’.Bu etkinliğin amacı; Çocukların el ve göz koordinasyonlarını, üretici düşünmelerini, sanatsal zekalarını ve el becerisini geliştirmektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 11.11.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap Kabı Tasarımı

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirebilme, üretici düşünmelerini sağlama, hayal güçlerini yansıtabilme becerisi, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 12.11.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Seramik Boyama

Bu etkinliğin amacı;  yaratıcı düşünebilmesini ve farklı sanat dallarında kendi yeteneklerini keşfedebilmesini sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 15.11.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Masal Anlatıyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 17.11.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Kutlu Olsun

Bu etkinliğin amacı, çocuklara eğlenerek ağız ve diş sağlığı farkındalığı oluşturmayı, doğru diş fırçalama, sağlıklı beslenme ağız hijyenini sağlama, diş fırçalama alışkanlığının kazandırılması, çürüklere karşı yapılan işlemlerin önemi gibi konularda bilgilendirme yapmayı hedeflemektedir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 22.11.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, bir sonraki adımı düşünebilmesini, olasılık hesaplamasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 26.11.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

 

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Kasım ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

1
Kasım

SAATLER

09:00 - 18:00