1
Eylül
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Eylül Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Eylül Ayı Etkinlik Takvimi


Tuvalde Sanat

Bu etkinliğin amacı; çocuklara hayal güçlerini yansıtabilme ile el ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 01.09.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 8 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı çocukların; eğlenerek öğrenebilme, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünebilme, olasılık ve mantık yeteneğini geliştirmelerine yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 08.09.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olmak,  duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 20.09.2022 tarihinde saat 16.00’da gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Kütüphanede Oyun Oynuyoruz 

Bu etkinliğin amacı; çocukları işbirliği yapmaya teşvik etmek, onların arkadaşlık kurarak toplumsallaşmalarına yardımcı olmak, çeşitli kavramları keşfetmesini ve öğrenmesini sağlamak, mantık yürütme, iletişim,  seçim yapma, düşünme, algılama, sıralama gibi beceriler kazanmalarına yardımcı olmaktır. Oyunlar çocukları hayata ve geleceğe hazırlar, yaşam oyunlarda biçimlenir ve anlam kazanır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 22.09.2022 tarihinde saat 16.00’da gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Cam Boyama Etkinliği 

Bu etkinliğin amacı, çocuklarda el- göz koordinasyonunu, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak ve onların estetik duygularını geliştirmektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 27.09.2022 tarihinde saat 16.00’da gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocuklara eğlenerek öğrenmeyi, hızlı karar vermeyi, bir sonraki adımı düşünebilmeyi, olasılık hesaplamayı ve mantığı öğretebilmektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 29.09.2022 tarihinde saat 16.00’da gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Eylül ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

1
Eylül

SAATLER

09:00 - 18:00