1
Ekim
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Ekim Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Ekim Ayı Etkinlik Takvimi


Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, bir sonraki adımı düşünebilmesini, olasılık hesaplamasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 01.10.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmeye yardımcı olmak, duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 11.10.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Ankara’nın Başkent Oluşunu Kutluyoruz

13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunu Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde kutluyoruz. Ankara fotoğraflarını inceleyip, Ankara’yı tanıtan bir kitapçık hazırlıyoruz. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 13.10.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Anne Çocuk Oyun Etkinliği

Oyunlar çocukları hayata ve geleceğe hazırlar yaşam oyunlarda biçimlenir ve anlam kazanır. Bu etkinliğin amacı; anne ve çocukların nitelikli zaman geçirmesini sağlamak, çocuklarla işbirliği yapmak, arkadaşlık kurarak toplumsallaşmak, çeşitli kavramları keşfederek öğrenmesini sağlamak, mantık yürütmek, iletişim kurmak, seçim yapmak, gibi beceriler kazandırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 18.10.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 3-6 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Geri Dönüşüm Atölyesi

Bu etkinliğin amacı; çocuklara hayal güçlerini yansıtabilme ile el ve keşfetme becerileri kazandırarak, onların farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Günlük hayatta kullandığımız ve çöpe attığımız birçok materyalin geri dönüştürülebileceği ve kullanılabilir duruma gelebileceği bilincini oluşturmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 20.10.2022 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Ahşap Boyama Etkinliği

Bu etkinliğin amacı, çocuklarda el- göz koordinasyonu sağlamak, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, tasarlama ve düşünme becerilerini geliştirmek,  dikkat ve konsantrasyon becerilerini arttırmak ve estetik duygularını geliştirebilmek gibi beceriler kazandırabilmektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 22.10.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun

 

Sevgili Çocuklar 24-28 Ekim tarihleri arasında kütüphanemizi ziyaret ettiğinizde sizleri 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı temalı resim çizmeye davet ediyoruz. Çizdiğimiz resimler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde sergilenecektir. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 24-29.10.2022 tarihleri arasında tüm gün gerçekleştirilecektir. Kütüphaneyi ziyarete gelen tüm çocuk ve gençlerle yapılacak etkinlik 25 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Ekim ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

1
Ekim

SAATLER

09:00 - 18:00