1
Aralık
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi Aralık Ayı Etkinlik Takvimi


Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmesine ve çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 01.12.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Mini Şövalede Boyama

Bu etkinliğin amacı, çocuklara hayal güçlerini yansıtabilme onların incemotor becerilerini destekleme ve keşfetme becerileri kazandırarak, farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 03.12.2022 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesini, hızlı karar vermesini, bir sonraki adımı düşünebilmesini, olasılık hesaplamasını ve mantık geliştirmesini sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 06.12.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Çocuklar Sanatta Anneler Seminerde

Çocuklar seramik boyama etkinliği yaparken anneler ‘ÇOCUKLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI NASIL KAZANDIRILIR’ konulu seminer dinliyor. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 17.12.2022 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kitap İnceleme Atölyesi

Çocuklarla 3 boyutlu, sesli, pencereli, hareketli, dokun hisset kitaplarını inceliyoruz ve bu kitapların tasarımı, yayınevi, kâğıt türü, editörü vb hakkında bilgi ediniyoruz. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 21.12.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 4-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Anne Çocuk Oyun Etkinliği

Oyunlar çocukları hayata ve geleceğe hazırlar yaşam oyunlarda biçimlenir ve anlam kazanır. Bu etkinliğin amacı; Anne ve çocukların nitelikli zaman geçirmesini sağlamak, çocuklarla işbirliği yapmak, arkadaşlık kurarak toplumsallaşmak, çeşitli kavramları keşfederek öğrenmesini sağlamak, mantık yürütmek, iletişim kurmak, seçim yapmak, gibi beceriler kazandırmaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 28.12.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 3-6 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Kum Boyama Etkinliği

Bu etkinliğin amacı, Çocuklarda el- göz koordinasyonunu, ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak, onların estetik duygularını geliştirebilmek, farklı tasarımlar yapmasına olanak sağlamaktadır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 31.12.2022 tarihinde saat 15.00’te gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız.

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi ve Gençlik Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Aralık ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.
1
Aralık

SAATLER

09:00 - 18:00