1
Şubat
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Şubat Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Şubat Ayı Etkinlik Takvimi


Etkileşimli Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, dilimizi akıcı ve anlaşılır bir şekilde kullanmaya yardımcı olmak ile birlikte çocukların duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 08.02.2022 tarihinde saat 15.00’de gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Anne Çocuk Zamanı Etkinliği Tuvalde Sanat

Bu etkinliğin amacı, anne ve çocuklarının bir arada eğlenceli vakit geçirebilmesini sağlayarak; birlikte karar verebilme becerisi geliştirmelerine, eser üretebilmelerine vesile olmak ile sanata olan ilgilerini arttırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 11.02.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 5-10 yaş grubundaki çocuklar ve anneleri ile yapılacak etkinlik 7 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmesine katkıda bulunmak, hızlı karar verme, bir sonraki adımı düşünme ve olasılık hesaplama mantığını geliştirme becerileri kazandırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 15.02.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 9-14 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Maske Boyama Sanatı

Bu etkinliğin amacı; çocukların hayal gücünü yansıtarak üretici düşünmelerini sağlama, kendi eserlerini üretebilme ile el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 17.02.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 6-13 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Masal Anlatıyoruz

Bu etkinliğin amacı; çocukları kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 22.02.2022 tarihinde saat 15.00’de gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Cam Boyama Etkinliği

Bu etkinliğin amacı; çocuklarda el- göz koordinasyonu ve ince motor becerilerinin gelişimini desteklemek, dikkat ve konsantrasyon becerisini arttırmak, estetik duygularını geliştirmektir.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 24.02.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

1
Şubat