1
Ocak
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Ocak Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Ocak Ayı Etkinlik Takvimi


Taş Boyuyoruz

Çocukların, taşların şekline uygun temalar oluşturup, bu vesileyle hayal güçlerini yansıtabilme becerisi, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 04.01.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Hikâye Okuyoruz

Çocuklara kitapları sevdirmek, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmeye yardımcı olmak,  duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 06.01.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 25 kişi ile sınırlıdır.

 

Masal Anlatıyoruz

Çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 11.01.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 25 kişi ile sınırlıdır.

 

Etamin İşliyoruz

Unutulmaya yüz tutmuş Türk El Sanatlarından Etamin işlemeyi çocuklara tanıtmak, el göz koordinasyonunu sağlamak, ince motor becerilerini ve estetik duygularını geliştirmektir.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 13.01.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 8-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kuklalardan Hikâye Dinliyorum

Çocuklara kuklalar aracılığıyla; konuşma dilini  akıcı ve anlaşılır bir şekilde kullanma, kendilerini rahat ifade etme becerisini kazandırma, el göz koordinasyonu ile çocukların motor becerilerinin gelişmesini sağlayarak duygu ve düşüncelerini ifade etme becerisi kazandırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 18.01.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 25 kişi ile sınırlıdır.

 

Lider Çiftçi Akıl Oyunu

Çocuklara tarımı sevdirmek, tarım odaklı teknolojilerin tarım ekosistemi içinde nasıl verime dönüştüğünü keşfetmelerini sağlamaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 20.01.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Ocak ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

 

1
Ocak

SAATLER

09:00 - 18:00