1
Mayıs
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Mayıs Ayı Etkinlik Takvimi


Anneler Günü

Bu etkinliğin amacı; Anneler ve çocukları için birlikte nitelikli ve eğlenceli vakit geçirmesine ortam sağlamak, üretici düşünmelerini, hayal güçlerini yansıtabilme becerilerini, el becerilerini ve keşfetme becerilerini kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmalarına yardımcı olmaktır. Çocuk adına kayıt yaptırarak anne ve çocuk birlikte katılım sağlayabilirsiniz.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 09.05.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 8 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

İş Sağlığı Güvenliği

Bu etkinliğin amacı; İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanından farkındalık eğitimi alarak çocukları iş sağlığı ve güvenliği ile erken yaşta tanıştırmak, onların ileriki hayatları boyunca sürdürecekleri güvenlik ve sağlık alışkanlıklarının temellerinin oluşmasına katkı sağlamaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 10.05.2022 tarihinde saat 14.00’de gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmeye yardımcı olmak, duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 12.05.2022 tarihinde saat 15.00’de gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmeyi sağlaması, hızlı karar vermesi, bir sonraki adımı düşünmesi, olasılık hesaplaması ve mantığını geliştirebilmesidir.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesinde 17.05.2022 tarihinde saat 15.00’de gerçekleştirilecektir. 5-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı Hatıra Fotoğrafı

Çocuklar ve Gençler hep birlikte sizler için oluşturulan günün anlam ve önemine yönelik hazırlanan hatıra panomuzda kendiniz fotoğraf çektirebilirsiniz.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Gençlik Kütüphanesinde 19.05.2022 tarihinde tüm gün olacak şekilde gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki gençlerle yapılacak etkinliğe bütün gençlerimiz katılabilir.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Masal Anlatıyoruz

Bu etkinliğin amacı; Çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 24.05.2022 tarihinde saat 15.00’de gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Origami

Bu etkinliğin amacı; Çocukların el ve göz koordinasyonlarını, üretici düşünmelerini, sanatsal zekâlarını ve el becerisini geliştirmektir.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 26.05.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 7-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 12 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Mayıs ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.
1
Mayıs