1
Mart
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Mart Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Mart Ayı Etkinlik Takvimi


Hikâye Okuyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirmek, Türkçeyi akıcı ve anlaşılır bir şekilde ifade etmeye yardımcı olmak, duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 01.03.2022 tarihinde saat 15.00’de gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Akıl Oyunları

Bu etkinliğin amacı, çocukların eğlenerek öğrenmeyi sağlaması, hızlı karar vermesi, bir sonraki adımı düşünmesi, olasılık hesaplaması ve mantığını geliştirebilmesidir.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 03.03.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 8-14 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Anne Çocuk Oyun Etkinliği

Oyunlar çocukları hayata ve geleceğe hazırlar. Çocukların ebeveynleriyle keyifli anlar geçirmeleri, çocukların duygusal, sosyal, fiziksel, bilişsel gelişimleriyle ebeveynlerin oynadıkları oyunlar arasında birçok olumlu ilişkinin bulunduğunu keşfetmelerini sağlamaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 08.03.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 4-10 yaş grubundaki çocuklar ve anneleri ile yapılacak etkinlik 8 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Masal Anlatıyoruz

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 17.03.2022 tarihinde saat 15.00’de gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

 

Çocuklar Büyükanneler ve Büyükbabalar Etkinliği

Çocuklar Büyükanneler ve Büyükbabalar birlikte kütüphanede etkinlikte buluşuyoruz. Merhamet, şefkat, saygı, yardımlaşma gibi manevi değerlerimizi pekiştirerek torunlarımızla Yaşlılar Haftasını kutluyoruz.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 22.03.2022 tarihinde saat 14.30’da gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 8 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Kitap Kabı Tasarımı

Bu etkinliğin amacı, çocuklara kitapları sevdirebilme, üretici düşünmelerini sağlama, hayal güçlerini yansıtabilme becerisi, el becerisi ve keşfetme becerisi kazandırarak farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktır.

Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 28.03.2022 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 8-15 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

Kayıt yaptırmak için tıklayınız

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Mart ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.
1
Mart