1
Aralık
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Aralık Ayı Etkinlik Takvimi

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi Aralık Ayı Etkinlik Takvimi


Farkındalık Etkinliği 

Bu etkinliğin amacı; çocuklara engellilerin yaşadığı zorlukları anlamak, sosyal farkındalığı arttırmak ve duygudaşlığı sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 03.12.2021 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Lider Çiftçi Tarım Teknolojileri Oyunu

Bu etkinliğin amacı; çocuklara tarımı sevdirmek, tarım odaklı teknolojilerin tarım ekosistemi içinde nasıl verime dönüştüğünü keşfetmelerini sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 07.12.2021 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 7-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 10 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Origami Sanatı

Bu etkinliğin amacı; çocukların dikkati toplama, konsantre olma gibi davranışsal becerilerini geliştirmek, yaratıcılıklarını, el becerilerini geliştirmek ve el göz koordinasyonu kurmasını sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 09.12.2021 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 6-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 15 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Masal Dinliyoruz

Bu etkinliğin amacı; çocukları kendi kültürel kodlarını taşıyan, onlara farklı evrenlerin kapısını aralayan ve hayal güçlerini geliştiren masallarla tanıştırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 14.12.2021 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Magnet Yapıyoruz

Bu etkinliğin amacı;  çocuğun yaratıcılığının,  hayal gücünün gelişimini sağlamak, el becerilerini geliştirmek, keşfetme becerisi kazandırmak ve farklı eserler ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 16.12.2021 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Seramik Boyuyoruz

Bu etkinliğin amacı; çocukların yaratıcı düşünebilmesini ve farklı sanat dallarında kendi yeteneklerini keşfedebilmesini sağlamaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 16.12.2021 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. 5-12 yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

 

Hikâye Okuma Etkinliği

Bu etkinliğin amacı; çocuklara kitapları sevdirmek, alıcı ve ifade edici dillerini desteklemek, duygusal gelişimlerini, düşünme becerilerini geliştirmek ve okuma alışkanlığı kazandırmaktır. Etkinlik Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesinde 28.12.2021 tarihinde saat 15.30’da gerçekleştirilecektir. Tüm yaş grubundaki çocuklarla yapılacak etkinlik 20 kişi ile sınırlıdır.

 

Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenecek olan Aralık ayı etkinlikleri belirlenen tarihlerde gerçekleştirilecektir.

 

 

 

1
Aralık