Moğolistan Dışişleri Bakanı Sayın Battsetseg Batmunkh’un Kütüphanemize Ziyareti

14.03.2023
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Moğolistan Dışişleri Bakanı Sayın Battsetseg Batmunkh’un Kütüphanemize Ziyareti

Türkiye’ye resmî ziyarette bulunan Moğolistan Dışişleri Bakanı Sayın Battsetseg Batmunkh Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Sayın Mehmet Tuncer eşliğinde Kütüphaneyi gezen Batmunkh, Kütüphanenin bütün bölümleri ile yakından ilgilendi ve detaylı bilgiler aldı. Kütüphane içerisinde ziyaretçiye açık olan “At’Nağme” ve “Kudret ve Hafıza Gücün Sanatı” sergilerini gezdi. Millet Kütüphanesinin çalışma alanları ile sadece öğrencilere değil özel alanları ile bütün halka hizmet ediyor olması Sayın Batmunkh tarafından da takdir topladı. Kütüphane turuna Nadir Eserler Kütüphanesi ile devam eden Sayın Bakan, Kütüphanemizdeki koleksiyonları ve özel iklimlendirme ile korunan eserleri inceledi. Daha sonra Kütüphanemizin kalbi olarak ifade edilen Cihannümâ Salonu’nu gezen misafirler, Cihannümâ Salonu’nun ihtişamından ve içerisinde barındırdığı geniş koleksiyondan çok etkilendiler. Burada Kütüphanemize kitap hediye ettiler. Kütüphanemizin yaşam alanı olarak ifade edilen ve pek çok amaca hizmet eden Divan Salonu’nu da gördükten sonra son olarak Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesi’ni gördüler. Burada Sayın Batmunkh’a çocuklara yönelik eğitimlerle ilgili bilgiler verildi.

 

Ziyaretten dolayı çok memnun kaldıklarını ve tekrar ziyaret etmek istediklerini söyleyen Sayın Battsetseg Batmunkh fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.