Milli Mücadele Sergisi: “Hakimiyet Milletindir.”

2.11.2020
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Milli Mücadele Sergisi: “Hakimiyet Milletindir.”

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde yer alan Milli Mücadele “Hâkimiyet Milletindir” sergisi açılışı Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle 29 Ekim günü saat 16.00’da gerçekleşti.

Açılış programında İstiklal Harbimizin ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun kahramanlarının torunları, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve kıymetli bakanlar, komutanlar, sanatçılar yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış konuşmasında Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ülkemizin gelişmesi, büyümesi ve kalkınması için çalışmış, gayret göstermiş, ter dökmüş, katkıda bulunmuş herkesi şükranla andı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ”Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü vesilesiyle Millet Kütüphanemizde açtığımız sergimizde yer alan eşyalar ve belgeler İstiklal Harbimizin ve Cumhuriyetimizin ilk hatıralarını gözlerimizin önünde yeniden canlandıracaktır. İstiklal Harbi kahramanlarının hayattaki yakınlarının da bizimle birlikte olması sergimizi daha da anlamlı hale getirmiştir.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hâkimiyet Milletindir” temasıyla hazırlanan Milli Mücadele Sergisi’ni beraberindeki davetliler gezdi.