Meksika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Jose Luis Martinez Y Hernandez’in Kütüphanemize Ziyareti

29.04.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Meksika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Jose Luis Martinez Y Hernandez’in Kütüphanemize Ziyareti

Meksika Birleşik Devletleri Büyükelçisi Sayın Jose Luis Martinez Y Hernandez ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Kütüphane gezisine ilk olarak Davet Kabul Salonundaki Düşün Dönüştür Sürdür Sergisinden başlayan Büyükelçi, Türkiye’nin çocuklarının hayal ettiği, tasarladığı projeleri ilgiyle inceledi. Video Capture teknolojisi ile dev ekranda Nasreddin Hoca ile karşılıklı sohbet etti. Daha sonra Nadir Eserler Kütüphanesi ve Nasreddin Hoca Çocuk Kütüphanesini gezen Sayın Hernandez salonlarla alakalı detaylı bilgiler aldı. Cihannümâ Salonunu gezen Büyükelçi, Meksika seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü inceledi. Meksika seçkin kitaplarının bulunduğu bölümde babasının yazmış olduğu kitabı görünce çok heyecanlandığını dile getirdi. Kütüphaneyi çok beğendiğini, tekrar ziyaret etmek istediğini hatta Kütüphaneye ders çalışmak için tekrar geleceğini söyledi.

 

Kütüphanemize kitap bağışında bulunmak istediklerini, iş birliği içerisinde olmaktan mutluluk ve gurur duyacaklarını dile getiren Sayın Hernandez, bu kibar davetten dolayı teşekkürlerini iletti ve fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.