23
Ocak
Ana Sayfa   >  Etkinlikler   >  Tüm Etkinlikler   >  Kudret ve Hafıza, Gücün Sanatı Sergisi

Kudret ve Hafıza, Gücün Sanatı Sergisi


“Cumhuriyetimizin 100'üncü Yılı Etkinlikleri” kapsamında Darphane ve Damga Matbaası Koleksiyonlarındaki, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi nişan, sikke, madalya, hatıra para ve kıymetli evraktan oluşan objelerin sergileneceği “Kudret ve Hafıza, Gücün Sanatı” sergisi Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Anadolu Salonu’nda açıldı.

 

“Kudret ve Hafıza, Gücün Sanatı’’ sergisi ile geçmişimizin kültürel birikimi ve köklü Darphane geleneğimiz meraklıları ile buluşuyor. Coğrafyamızdan dünyaya dağılan zenginlik, medeniyet ve estetik Darphane bünyesindeki zenginliklerle ifade ediliyor. İcadından itibaren öncelikle gücün ve iktidarın sembolü olan sikkeler, ait oldukları dönemlerin aracısız tanıkları olan nişanlar ve madalyalar, hatıra paralar ve kıymetli evraklar bu sergi ile birlikte ziyaretçiye sunuluyor. Kudret ve Hafıza, Gücün Sanatı Sergisi ile geçmişten günümüze ulaşan bir mirasın panoramasını sunmak, aracısız ve alternatif bir tarih okumasına zemin oluşturmak amaçlanıyor.

 

Geçmişin kültürel birikiminin aracısız bir şekilde ziyaretçiye sunulacağı “Kudret ve Hafıza, Gücün Sanatı” sergisini Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Anadolu Salonu’nda 23 Ocak’tan itibaren ziyaret edebilirsiniz.

23
Ocak

SAATLER

09:15 - 17:45