Konyaspor Futbolcuları Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde

2.12.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Konyaspor Futbolcuları Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde

 “Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi” etkinlikleri kapsamında düzenlenen Takım Söyleşileri programının ilk konukları Konyasporlu futbolcular oldu.

 

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşide yeşil beyazlı takımın futbolcuları İbrahim Sehic, Endri Çekici, Guilherme Sitya, Amir Hadziahmetovic, Muhammed Demir, Soner Dikmen, Adil Demirbağ ve Cebrail Karayel gençlerle bir araya geldi. Söyleşiye çok sayıda öğrenci ve futbolsever katıldı.  Söyleşiye katılan futbolcular: “Kısaca futbol hayatınız nasıl başladı ve neden futbol?”, “Herkesin kendine örnek aldığı bir ya da birden fazla kişi vardır, sizler kimlerden ilham alıyorsunuz, sahadaki mücadelenizde ve kariyerinizde size kim güç veriyor?” gibi yöneltilen pek çok soruya cevap verdiler.

 

Söyleşi toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. Konyasporlu futbolcular söyleşiden sonra Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ve Şut ve Gol Türk Futbol Tarihi Sergisini gezdiler.

 

“Şut ve Gol: Türk Futbol Tarihi Sergisi” etkinlikleri kapsamında düzenlenmeye devam edecek olan Takım Söyleşileri programı ile futbolseverlerin dikkatini Türk Futboluna çekmek, özellikle gençleri ülkemiz futbolunun kökleriyle buluşturmak ve onlara futbolun kardeşlik olduğunu vurgulamak amaçlanıyor.