Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’in Kütüphanemize Ziyareti

17.05.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’in Kütüphanemize Ziyareti

Türkiye'ye Cumhurbaşkanı olarak ilk resmî ziyaretini gerçekleştiren Kazakistan Cumhurbaşkanı Sayın Kasım Cömert Tokayev, Kazakistan-Türkiye İş Dünyası Temsilcileri Buluşmasının ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Ziyaretçiler Kütüphaneye girişin ardından Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi tanıtım filmini izlediler. Daha sonra Davet Kabul Salonundaki Düşün Dönüştür Sürdür Sergisini gezen Tokayev ve davetliler, Türkiye’nin yedi bölgesinden çocukların hayal ederek resmettiği ve atık malzemelerden tasarlanan projeleri incelediler. Daha sonra Nadir Eserler Kütüphanesini gezen Sayın Tokayev son olarak Cihannümâ Salonunu ziyaret etti. Salonun ihtişamından çok etkilendiğini belirtti. Salonda Kazakistan seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü inceledi. Kitap bağışında bulunmaya devam edeceklerini ve kültürel iş birliğinin devamlılığını sağlayacaklarını söyledi.

 

Davetten ve Kütüphaneyi görmekten dolayı mutluluğunu dile getiren Sayın Tokayev ve davetliler fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldılar.