İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi ve Beraberindeki Heyetin Kütüphanemize Ziyareti

19.10.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  İtalya Büyükelçisi Giorgio Marrapodi ve Beraberindeki Heyetin Kütüphanemize Ziyareti

İtalya Büyükelçisi Sayın Giorgi Marrapodi ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Kütüphane turuna Nadir Eserler Kütüphanesi ile başlayan misafirler buradaki eserleri inceledi. Nadir Eserler Kütüphanesinin girişinde bulunan bilgisayarlar aracılığı ile Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı tarafından sayısallaştırılması yapılan 45 milyon belgeye ve Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı tarafından sayısallaştırılan yazma eserlerin içeriklerine de ulaşabileceği bilgisi Sayın Büyükelçinin oldukça ilgisini çekti. Nasreddin Hoca Çocuk ve Gençlik Kütüphanesi ile Divan Salonunu da ziyaret eden Sayın Marrapodi ve beraberindeki heyet son olarak Cihannümâ Salonunu gördüler. Salonda İtalya seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü incelediler.

 

Kütüphaneyi çok beğendiğini, tekrar ziyaret etmek istediğini ve iş birliği içerisinde olmaktan mutluluk duyacaklarını söyleyen Sayın Büyükelçi ve beraberindeki heyet fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.