Fas Krallığı Büyükelçisi Sayın Mohammed Ali Lazreq’un Kütüphanemize Ziyareti

11.11.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Fas Krallığı Büyükelçisi Sayın Mohammed Ali Lazreq’un Kütüphanemize Ziyareti

Fas Krallığı Büyükelçisi Sayın Mohammed Ali Lazreq 10.11.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Büyükelçi kütüphane turuna önce Müteferrika Sergisi’nden başladı. Müteferrika hayatta iken matbaada basılan 17 eseri dikkatle inceleyen Lazreq, eserlerle alakalı bilgiler aldı. Daha sonra Kütüphanenin diğer bölümlerini gezen Büyükelçi, böyle bir kültür merkezinin varlığından dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Cihannümâ Salonunda Fas seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü inceledi. Fas Krallığı ve ülkemizin tarihi geçmişi arasındaki ortak noktalardan ve bağlardan söz eden Büyükelçi, iş birliği içerisinde olmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

 

Kütüphaneler Daire Başkanı Sayın Ayhan Tuğlu, seçkin kitaplardan oluşan kitap setini Sayın Mohammed Ali Lazreq’e hediye etti.

 

Sayın Mohammed Ali Lazreq Sayın Ayhan Tuğlu’ya ilgilerinden dolayı teşekkür etti ve fotoğraf çekiminin ardından kütüphaneden ayrıldı.