Düşün Dönüştür Sürdür Sergisi Açıldı

23.04.2022
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Düşün Dönüştür Sürdür Sergisi Açıldı

“Düşün Dönüştür Sürdür Sergisi” 22 Nisan Cuma günü Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Davet Kabul Salonunda açıldı.

 

Türkiye’nin çocukları hayal etti, tasarladı ve hayallerinin sergisini oluşturdu. Sergide yedi bölge yedi ilden yedi farklı okulun öğrencileri tarafından tasarlanan eserler sergileniyor. Öğrenciler, geleceğimizi nasıl şekillendirebileceğimizi, doğayla nasıl barışabileceğimizi, ekolojik dengeyi nasıl koruyabileceğimizi bu eserlerle bizlere anlatıyor.

 

Adana Seyhan Gölbaşı İlkokulu ve Ortaokulu Pamuktan Ekolojik Ev, Ağrı Taşlıçay Aşağı Toklu İlkokulu Nuh’un Gelecek Gemisi, Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi Zeytin Çekirdeğiyle Çalışan Roket, Siirt Sancaklar Ortaokulu Güneş Enerjisiyle Çalışan Drone: Yusufçuk, Rize Güneysu Kıbledağı Şehit Metin Çetin İlkokulu Dalga ve Rüzgâr Türbini, Uşak Esme Ahmetler Abdülkadir Can Ortaokulu Atıklardan Yapılmış Uçan Halı, Çorum Türkler Ortaokulu Hattuşaş Mikroklima Serası projeleri ile sergiye katıldı.

 

“Düşün Dönüştür Sürdür” projesi, doğanın tahribatını önlemeyi ve yeniden onarımına dair çözüm odaklı bir bakış açısını temel alarak, yarının dünyasına umutla bakmaktan fazlasını yapmayı hedefliyor. Geleceğin, bugünden başladığına dikkat çekiyor ve dönüşümün hemen başlaması gerektiğini vurguluyor.

 

Sergimiz 22 Nisan-29 Nisan tarihleri arasında ziyarete açık olacaktır.