Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde Satranç Sınıfı Açıldı

23.09.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde Satranç Sınıfı Açıldı

Satranç Sınıfı; Destek Ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mahmut Kazan, Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay ve lisanslı sporcular eşliğinde 22.09.2021 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde açıldı.

Kurdele kesiminden önce Destek Ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Mahmut Kazan ve Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay açılış konuşması yaptı.

 

Sayın Kazan, sözlerine Millet Kütüphanesinin farklı bölüm ve salonlardan oluştuğunu belirterek başladı. Kütüphanede Keşif, Teknoloji, Tasarım ve Üretim Atölyeleri’nin faaliyet gösterdiğine değinen Sayın Kazan, Satranç Sınıfı’nın da Eğitim Merkezine yeni bir değer katacağının altını çizdi. Kazan, satrancın yoğunlaşmayı ve düşünmeyi gerektiren bir spor olduğunu belirterek Satranç Sınıfı’nın önemine bir kez daha dikkat çekti.

 

Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, satrancın çocuklar ve gençler üzerinde olumlu etkilerinin olduğunu fırsat buldukça anlattığını belirtti.  Gülkız Tulay, satrancı tüm bireylere anlatabilmenin ve bireyler üzerinde kazanım sağlamanın kıymetli olduğunu dile getirdi. Tulay, satrancın zaman kullanımından odaklanmaya kadar çeşitli alışkanlıklar kazandırdığına değinerek satrancın öneminden bahsetti.

 

Sayın Mahmut Kazan ve Gülkız Tulay’ın açılış konuşmasından sonra kurdele kesimi yapıldı. Lisanslı sporcuların Satranç Sınıfı’na girmesiyle küçük bir gösteri gerçekleşti.