Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi İle Milli Szechenyi Kütüphanesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

12.11.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi İle Milli Szechenyi Kütüphanesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Sayın Victor Orban Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İş Birliği Konseyi 5. Toplantısında bir araya geldi. Toplantıda Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ile Milli Szechenyi Kütüphanesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

 

İmzalar Kütüphaneler Daire Başkanı Sayın Ayhan Tuğlu ve Milli Szechenyi Kütüphanesi Direktörü Sayın David Rozsa tarafından atıldı.

 

İş birliği kapsamında iki kütüphane, tüm alanlarda deneyim ve bilimsel başarıların yanı sıra bu alanlardaki uzmanları tarafından hazırlanmış metodolojik ve bibliyografik araçların değişimini sağlayacak, bilgi ve kültürel alan yaratmak için ortak projeler geliştirecek ve uygulayacak, ortak konferanslar, eğitim etkinlikleri ve karşılıklı ziyaretler düzenleyecek, bilgi ve kütüphane faaliyetleri ile ilgili teknolojilerin tanıtılmasına yönelik ortak çalışmalar yapacaktır.