Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ile Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Arasındaki İş Birliği Protokolü

2.04.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ile Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Arasındaki İş Birliği Protokolü

31.03.2021 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ile Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protolü, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı adına Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürü Sayın Mahmut Kazan, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu adına Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanı Sayın Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU imzaladı.

 

Protokol amacı; Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve bünyesinde yer alan kurumların kütüphaneleri ile Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Destek ve Mali Hizmetler Genel Müdürlüğü Kütüphaneler Daire Başkanlığına bağlı Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi arasında iş birliği için sistem oluşturmak, her bir kuruluşun rolünü ve ortak hedeflerine ulaşmak için birlikte nasıl çalışma yapılacağını belirlemektir.

 

İş birliği protokolü fotoğraf çekimiyle sonlandı.