Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

25.02.2020
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Cumhurbaşkanı Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olma özelliği taşıyan Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinin açılışı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle bugün saat 14.00 ‘te gerçekleşti.

 

Açılış programında Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket MİRZİYOYEVA ve eşi Ziroat Mirziyoyeva, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Binali Yıldırım, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve kıymetli bakanlar, milletvekilleri, akademisyenler de yer aldı. 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesinin bir ilim merkezi olduğunu ve ilme kapı aralayan çocuk, genç, yetişkin herkese en iyi şekilde 7 gün 24 saat ücretsiz hizmet verileceğini belirtti. Sahip olunan 4.000.000 milyon eserde katkıları olan kıymetli bağışçılara teşekkürlerini ileten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu sayının gün geçtikçe artacağını belirtti.

 

Konuşmalarının ardından kıymetli misafirlerle kurdele kesimi gerçekleştirildi. Açılışın ardından davetliler kütüphaneyi ve kütüphanede açılan sergileri gezdi.