Bulgaristan Büyükelçisi Sayın Anguel Tcholakov ve Beraberindeki Heyetin Kütüphanemize Ziyareti

6.08.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Bulgaristan Büyükelçisi Sayın Anguel Tcholakov ve Beraberindeki Heyetin Kütüphanemize Ziyareti

Bulgaristan Büyükelçisi Sayın Anguel Tcholakov ve beraberinde bulunan Sayın Dimitrina Temelkova ve Sayın Hristo Panayotov Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Geziye ilk olarak Nadir Eserler Kütüphanesi’nden başlayan Tcholakov, burada bulunan kitapları inceledi. Kütüphanenin diğer salonlarını da ilgiyle inceleyen Büyükelçi, Kütüphane hakkında detaylı bilgiler aldı.

Sayın Tcholakov, Kütüphaneyi gezmekten büyük keyif aldıklarını ve onur duyduklarını ifade etti. Ayrıca Kütüphanemize kitap bağışında bulunmak istediklerini ve iş birliği içerisinde olmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti.

Tcholakov ve beraberindeki heyet Cihannümâ Salonu’nda bulunan Bulgaristan seçkin kitaplarının yer aldığı bölümü inceledi. Bulgaristan Büyükelçisi Sayın Anguel Tcholakov ve Kütüphaneler Daire Başkanı Sayın Ayhan Tuğlu, seçkin kitaplardan oluşan kitap setlerini birbirlerine hediye etti.

 

Büyükelçi, fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.