Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer'in Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini Ziyareti

12.05.2023
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer'in Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini Ziyareti

Avusturya Büyükelçisi Johannes Wimmer ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Sayın Wimmer ve beraberindeki heyet, geziye başlamadan önce Kütüphanemizle alakalı genel bir bilgi aldı. Geziye Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Fuaye Alanı’nda ziyaretçiye açık olan  “Zeki Ünal 3.Kişisel Yağlı Boya Tablo Sergisi’yle başlayan Büyükelçi,  2022 yılında Resim Sanatı dalında T.C. Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne layık görülen Süleyman Saim Tekcan’ın desen, yağlı boya tablo, gravür ve bronz döküm heykellerinden oluşan “At-Nağme” sergisi ile  devam etti. Daha sonra “ Kudret ve Hafıza, Gücün Sanatı” sergisini gezen Wimmer, buradaki sikkelerle yakından ilgilendi.  Kütüphane turuna Cihannüma Salonu’yla devam edildi. Cihannüma Salonu’yla alakalı detaylı bilgi alan Wimmer, Avusturya seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü inceledi ve buraya kitap bağışında bulundu. Karşılıklı hediye takdiminin ardından Büyükelçi,  salonda bulunan “Dünya Kitaplığı” projesinin çok güzel bir fikir olduğunu ifade etti.

 

Kütüphanenin çok ihtişamlı olduğunu çok beğendiğini ve sunulan bu hizmetin gençlerin geleceğine önemli katkılar sağlayacağını dile getiren Sayın Wimmer ve beraberindeki heyet, fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.