Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla ve Beraberindeki Parlamento Heyetinin Kütüphanemizi Ziyareti

28.12.2021
Ana Sayfa   >  Kütüphane Sitesi  >  Haber  >  Arnavutluk Meclis Başkanı Lindita Nikolla ve Beraberindeki Parlamento Heyetinin Kütüphanemizi Ziyareti

Arnavutluk Meclis Başkanı Sayın Lindita Nikolla ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesini ziyaret etti.

 

Heyet, Kütüphane gezisine önce Matbaanın Ön Sözü “Basmacı İbrahim Efendi” Müteferrika Sergisinden başladı. Sergilenen eserleri inceledikten sonra Müteferrika’nın, Müslüman olmasının sebeplerini, İslamiyet’in son hak din olduğunu ve önceki kutsal kitapların onu nasıl müjdelediğini anlattığı Risâle-i İslâmiyye adlı eseri hakkında detaylı bilgiler aldılar. Matbaada basılan 17 eseri temsilen eserlerden yaprakların sergilendiği alanı beğeniyle incelediler.

 

Daha sonra Cihannümâ Salonunu gezen Sayın Lindita Nikolla ve beraberindeki heyet, salonun ihtişamından çok etkilendiklerini belirttiler. Salonda Arnavutluk seçkin kitaplarının bulunduğu bölümü incelediler.

 

Heyet Kütüphaneler Daire Başkanı Sayın Ayhan Tuğlu’ya nazik davetlerinden dolayı teşekkür edip fotoğraf çekiminin ardından Kütüphaneden ayrıldı.